top of page

מאמרים

מה נסגר עם האתגרים בחיים האלו?

האם בחרתי את החיים שלי, נסיבות חיי, הקשיים שלי, הכוחות שלי? או אולי זה פשוט מה שקורה פה בלי שום הסבר?

אני מאמינה שיש לנו עוצמה רבה והיא מתחילה עוד לפני שאנחנו נולדים.

כל נשמה בוחרת - לפני שהיא מתגלגלת לגוף פיזי - את השיעורים אותם תרצה לעבור בגלגול הבא שלה.

מטרת השיעורים – להביא את הנשמה לגדילה, להתפתחות ולצמיחה.

בעבר נהגו לכנות את הקארמה -השכר והעונש, כיום ובעיקר במערב מבינים שזו אנרגייה של סיבה והתוצאה, כלומר – אין שיפוטיות, יש הבחנה.

אדם אשר לא עשה את השיעור שלו בגלגול מסויים יצטרך לחזור על אותו השיעור ולעיתים בנסיבות קשות יותר, שוב - לא כעונש על כך שלא עשה את השיעור, אלא כתוצאה מכך שלא עשה אותו. הוא בוחר הזדמנות לנוספת לחוות את השיעור ולפעול אחרת.


הנשמה לא בוחרת חיים טובים או קשים.

אין לה שיפוט של טוב ורע.

זו הגדרה אנושית לגמרי.

הנשמה בוחרת התנסות מתוך הנחה שיהיה לה מעניין, שתעמוד בה, שתפיק ממנה את המייטב.


ישנם כמה סוגי שיעורים:

1. שיעור סגור-

שיעור מרכזי לתקופת חיים שלמה. ז"א שיהיה חוט מקשר לאורך כל החיים שיבוא לידי ביטוי בתחומים שונים או יחזור על עצמו. למשל שיעור של עוני ואיך עוני משפיע על זוגיות, עבודה, הורות... זה אומר שלא נעלים את ההתמודדות, אלא נחיה איתה, נצמח מעצם ההתמודדות איתה, הביטויים השונים שלה בחיים שלו.

לרוב יהיו לנו 2-3 כאלו לכל החיים.

2. שיעור פתוח-

מתחיל במצב מסוים ונועד לשינוי. הכוונה שהאדם יקבל כלים להתגברות, למידה.

למשל לחוות לקויות למידה בתור ילד ואיך הם ישפיעו על דימוי עצמי, השתלבות חברתית ובבגרות יילמדו אסטרטגיות למידה שיבטאו כוחות ויובילו להצלחה אישית ולקויות הלמידה לא יהוו ענין.

או למשל אדם שחווה קושי לקבל, החיים יזמנו לו מצבים בהם לא יוכל לבד ויוכל ללמוד לבקש עזרה, להישען, להסתמך. אם ישכיל ללמוד השיעור ייגמר .

מספרם אינסופי ולא מוגבל. בכל פעם ששיעור מסתיים יש לנו נושא חדש להתנסות ולמידה. וכמובן שאנחנו עוברים דרך מספר שיעורים בו זמנית.


איך נזהה מה השיעורים שלנו:

1. מה חוזר על עצמו בחיי?

2. איפה הכי קשה לי? מול מי הכי קשה לי? באיזה תחום?


הבנת השיעור תאפשר לי לראות איפה יש חזרתיות, איפה אוכל לשנות דרך התמודדות ולפעול אחרת. איפה נדרשת עזרה או הכוונה לצאת מלופ.

התנגדות לחוות שיעור לא מעלימה אותו. אולי היא דוחה במעט, אולי הוא ישנה צורה, אבל השיעור יילמד. זה לא קורס באוניברסיטה שאפשר להחליט שפורשים ממנו, אבל אפשר להתמודד איתו ברמה פחות גבוהה (לקבל ציון פחות טוב).


נקודה חשובה היא להבין, שאם משהו מפריע לי היום, חוזר על עצמו ללא הסבר שוב ושוב כנראה שהשורש שלו בתקופת חיים קודמת. שיעור שאני ממשיכה לעבוד עליו מזמנים אחרים!

הצפת הזיכרון, הבנת ההקשר הישן ומה רציתי ללמוד, יעזרו לי להבין למה אני משחזרת את אותו ההרגל או הכאב היום. כאן יכולה לעזור מאוד טכניקת שחזור גלגולים.


אז מה אפשרי לך הרגע? איזו הזדמנות הקושי הנוכחי בא ליצור עבורך?

שיעורים אינם עונשים, הם לא באו להקשות. הם הזדמנות אדירה להתפתח וזו כבר בחירה!Коментарі


מאמרים נוספים

bottom of page